יום חמישי, 24 בדצמבר 2015

ההבדלים בין מכונית חשמלית למכונית רגילה

רכב חשמלי מונע מצבר מסוג של קלאב קאר פועל בצורה שונה בהשוואה למכונית רגילה. רכבים מן הסוג הזה הופכים להיות יותר ויותר נפוצים על הכבישים, אך הם קיימים גם בתחום התעשייה והלוגיסטיקה. ניתן להיעזר בהם כדי למנוע זיהום של איכות הסביבה ולרכוש אותם לצרכים פרטיים. הנה כמה הבדלים עיקריים בין המכוניות:
  1. עלויות - העלות הראשונית של מכונית רגילה גבוהה משמעותית מהמחיר הממוצע של קלאב קאר. למרות שההבדלים בין רכבים היברידיים ומכוניות רגילות עשויים להיות פחות גבוהים, עדיין מדובר על פערי עלויות שכדאי לשים לב אליהם.
  2. תקלות - אנשי מקצוע בתחום המכונאות טוענים כי מכונית חשמלית סובלת מפחות תקלות בהשוואה למכונית רגילה. הסיבה לכך היא לא רק השימוש במנוע חשמלי, אלא גם הטכנולוגיה החדשה המשולבת בתהליך הייצור. יחד עם זאת, כדאי להמשיך ולעקוב אחר הממצאים על מנת להגיע למסקנה גורפת.
  3. תחזוקה - כל רכב מונע מצבר משתמש באנרגיה הכימית האצורה בחבילת מצברים נטענים. המשמעות היא שיש להקפיד על תחזוקה נכונה של המצבר ובעיקר על הטענה לפי הנחיות היצרן. תחזוקה מן הסוג הזה לא קיימת כמובן במכונית רגילה. מצד שני, במכונית רגילה נדרש הנהג להיכנס למוסך בכל 10,000 ק"מ ולעיתים אפילו מוקדם יותר.

רכב חשמלי


האם יש הבדלים בין מכוניות חשמליות?

קלאב קאר היא רק סוג אחד של מכונית שמונעת באופן חשמלי. לצד מכוניות כאלה יש לציין רכבים עם סוללות נטענות, רכבים היברידיים ונטענים ורכבים שבהם תא דלק אלקטרוכימי שממיר אנרגיה כימית לזרם חשמלי. אפשר גם להניע רכבים חשמליים בסוללה שלא נטענת בחשמל אלא מבוססת אבץ-אוויר. בתהליך הזה האבץ המתכתי מתרכב עם החמצן באטמוספירה והחיסרון היחיד הוא הצורך בהחלפת המצברים לאחר פריקתם.
בשורה התחתונה, היתרונות של מכונית עם מנוע חשמלי כוללים יעילות גבוהה ביחס לכלי רכב בעלי מנוע בעירה פנימית, עלות כספית זולה של האנרגיה הנצרכת ותחזוקה זולה עקב מיעוט חלקים מכאניים. לרוב כלי הרכב האלה יש גם יכולת האצה טובה מזו של מכוניות רגילות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה